Consultant Implementare Microsoft Dynamics 365 Business Central (ELN000013)

Daca te intrebi ce responsabilitati vei avea...

  • Participa la faza de analiza impreuna cu utilizatorii cheie, pentru a identifica cerintele acestora in procesele de business.
  • Colaborează cu managerul de proiect la estimarea timpilor pentru sarcinile din cadrul proiectului de implementare și gasirea solutiilor optime de implementare.
  • Elaboreaza design-ul si specificatiile necesare pentru realizarea dezvoltarilor.
  • Efectueaza testarea dezvoltarilor si procedurile de lucru pentru acestea.
  • Sustine training utilizatorilor finali.
  • Realizeaza suportul in primele luni dupa implementarea proiectului.
  • Colaboreaza cu dezvoltatorii pentru realizarea cerintelor.

Ce profil de candidat ne dorim?

  • Absolvent studii economice superioare
  • Experienta in implementarea sistemelor ERP (cel putin 2 ani);
  • Background financiar/ contabil - reprezinta un avantaj;
  • Cunostinte primare baze de date
  • Spirit analitic
  • Fire proactiva
  • Abilitati de comunicare
  • Spirit de echipa
  • Permis de conducere categoria B si disponibilitate la deplasari (~30% din timp)
  • Limba engleza – nivel avansat

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Pachet financiar aliniat la nivelul pietei;
  • Program de lucru hibrid, care asigura si respecta echilibrul dintre munca si viata personala;
  • Abonament Bookster: bookster.ro;
  • Acces la suita de traininguri “soft skills” din portofoliul Bittnet Group, prin colaborarea cu The E-learning Company (https://e-learningcompany.ro);
  • Sesiuni de consiliere psihologica puse la dispozitie prin colaborarea cu un cabinet de psihoterapie;
  • Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu prietenos si familial;
  • Sansa de a face parte dintr-o echipa tanara caracterizata prin buna dispozitie si valori pe care le regasim in activitatea de zi cu zi si in cultura noastra organizationala: invatare, autonomie, agilitate si bunatate :)
  • Beneficiu de dezvoltare profesionala: se ofera acces gratuit la suita de traininguri si certificari Bittnet, conform planului de dezvoltare profesionala agreat cu managerul direct.