Product Manager AWS (DND000022)

Daca te intrebi ce responsabilitati vei avea...
  • Mentine si dezvolta relatii de lunga durata cu vendorii din portofoliu (AWS in principal, dar si alti vendori functie de obiectivele companiei);
  • Monitorizeaza continuu piata atat din perspectiva vendorilor cat si a clientilor pentru a identifica tendintele tehnologice;
  • Ofera suport si lucreaza colaborativ cu echipele sales si tehnic oferind informatii despre solutii, crearea de oferte, gestionarea strategiei de stabilire a prețurilor;
  • Este responsabil de gestionarea si extinderea portofoliului de produse si servicii oferite de companie;
  • Organizeaza Quarter Business Reviews pentru vendorii alocati si se asigura ca organizatia indeplineste KPI-urile agreate cu acestia.

Ce profil de candidat ne dorim?

  • Cunoasterea produselor si tehnologiilor  AWS precum si a solutilor competitiei;
  • Abilitatea de a lucra la un nivel tehnic minimal, pentru a mapa nevoile clientilor pe portofoliul de solutii gestionat;
  • Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara – constituie un avantaj;
  • Excelente abilitati de comunicare, prezentare si relationare;
  • Buna cunoastere a limbii engleze (scris, citit, vorbit);

Oferta (bonusuri, beneficii):

  • Pachet financiar aliniat la nivelul pietei;
  • Work from home si program de lucru flexibil, care asigura si respecta echilibrul dintre munca si viata personala;
  • Implicare in proiecte complexe si lucrul intr-un mediu prietenos si familial;
  • Sansa de a face parte dintr-o echipa tanara caracterizata prin buna dispozitie si valori pe care le regasim in activitatea de zi cu zi si in cultura noastra organizationala: invatare, autonomie, agilitate si bunatate :)
  • Beneficiu de dezvoltare profesionala: se ofera acces gratuit la suita de traininguri si certificari Bittnet, conform planului de dezvoltare profesionala agreat cu managerul direct.